Vinnare i medlemstävlingen 2021 01 08

China House – Gunnar Mörk
Wibe/Ostnor Rest. – Kokos
Vasagatan 32 – Wilmer Backolars
Centralgrillen, Orsa – Viola Olsson
Käk och Plock – Britt-Marie Dahlgren
Kaffestugan – Simon Larsson
Torino – Freja Eld
Amore, Orsa – Anna Söderkvist
Nils Olsson Hemslöjd – Eva Hamberg
Akademibokhandeln – Roland Andersson
Guldsmedjan – Susanne Andersson
Noret Blomman – Mats Pousette
Gumman Grön – Diesel
ÖoB, Mora Noret – Sven
Lelles Dalahästar, Mora Noret – Birgitta Hansson
Cirkle K, Kristineberg – Inga-Maj Eld

Rätt svar: Inger Berggren

Vinnare i medlemstävlingen 2020 12 18

China House – Anna Söderkvist
Wibe/Ostnor Rest. – Veronika Eldh
Vasagatan 32 – Lars Nilsson
Centralgrillen, Orsa – Maja katt
Käk och Plock – Linus Frost
Kaffestugan – Inger Rehn
Torino – Lena Såsser
Amore, Orsa – Bengt Dahlberg
Nils Olsson Hemslöjd – Tim Olsson
Akademibokhandeln – Arne Strelin
Guldsmedjan – Barbro Karlsson
Noret Blomman – Rasmus Backolars
Gumman Grön – Stig Henriksson
ÖoB, Mora Noret – Mattis Karlsson
Lelles Dalahästar, Mora Noret – Sven Hermansson
Cirkle K, Kristineberg – Peter Gunnarsson

Rätt svar: Lilly Berglund

Vinnare i medlemstävlingen 2020 12 11

China House – Tony Frost
Wibe/Ostnors Rest. – Frida Gustafsson
Vasagatan 32 – Arne Söderkvist
Centralgrillen, Orsa – Mats Thörnqvist
Käk och Plock – Ulla Forsberg
Kaffestugan – Diesel
Torino – Ronny Herman
Amore, Orsa – Simon Larsson
Nils Olsson Hemslöjd – Hasse Falk
Akademibokhandeln – Charlie Thörnqvist
Guldsmedjan – Lasse Hinders
Noret Blomman – Siv Hansback
Gumman Grön – Stig Henriksson
ÖoB, Mora Noret – Anders Eld
Lelles Dalahästar – Anna Eriksson
Cirkle K, Kristineberg – Lars Frisk

Rätt svar: Van Morrison

Vinnare i medlemstävlingen 2020 12 04

China House – Ingrid Nord
Wibe/Ostnors Rest. – Albin Larsson
Vasagatan 32 – Roland Andersson
Centralgrillen, Orsa – Miller Henriksson
Käk och Plock – Helena Olsson
Kaffestugan – William Strelin
Torino – Bengt Dalberg
Amore, Orsa – Lena Rombin Frost
Nils Olsson Hemslöjd – Britt-Inger Rehn
Akademibokhandeln – Gun Holmén
Guldsmedjan – Maud Lindkvist
Noret Blomman – Siv Hansback
Gumman Grön – Frida Gustavsson
ÖoB, Mora Noret – Sven Hermansson
Lelles Dalahästar – Tor Nordlund
Cirkle K, Kristineberg – Jonny Nämd

Rätt svar: Jörgen Edman

Vinnare i medlemstävlingen 2020 11 27

China House – Micke Fältgård
Wibe/Ostnor Rest. – Ludwig Backolars
Vasagatan 32 – Nils Nord
Centralgrillen, Orsa – Petra Andersson
Käk och Plock – Hans Falk
Kaffestugan – Sören Ållas
Torino – Ove Larsson
Amore, Orsa – Kjell Eld
Nils Olsson Hemslöjd – Ralf Kring
Akademibokhandeln – Birgit Andersson
Guldsmedjan – Pia Gunnarsson
Noret Blomman – William Strelin
Gumman Grön – Robert Frost
ÖoB – Thor Nordlund
Lelles Dalahästar – Sandra Hansson
Cirkle K, Kristineberg – Figge Gunnarsson
Marias Fotvård – Christina Hinders

Rätt svar: KAFFE

Vinnare i medlemstävlingen 2020 11 20

China House – Eva Stark
Wibe/Ostnor Rest. – Ingrid Nord
Vasagatan 32 – Vivi-Ann Andersson
Centralgrillen, Orsa – Kurt Hederén
Käk och Plock – Matilda Hansson
Kaffestugan – Marianne Nordin
Torino – Figge Gunnarsson
Amore, Orsa – Arne Strelin
Nils Olsson Hemslöjd – Henry Dalgren
Akademibokhandeln – Lucky
Guldsmedjan – Anna Karlsson
Noret Blomman – Ulrika Nordlund
Gumman Grön – Lena Ehlin
ÖoB – Emil Lassbo
Cirkle K, Kristineberg – Johan Engström

Rätt svar: 93

Vi spelade: 16 Candles, Love Potion nr 9, Sherry – 4 Seasons, When I´m 64
16 + 9 + 4 + 64 = 93

Vinnare i medlemstävlingen 2020 11 13

China House – Mats Thörnqvist
Wibe/Ostnor Rest. – Kjell Eld
Vasagatan 32 – Noah Tigerstrand
Centralgrillen – Arne Halvars
Kök och Plock – Lars Årjes
Kaffestugan – Kurt Hedéren
Torino – Theo Staffansson
Amore – Magnus Lassis
Nils Olsson Hemslöjd – Arne Sparr
Akademibokhandeln – Tony Frost
Guldsmedjan – Lord
Noret Blomman – Lisen Jönsson
Gumman Grön – Torup
ÖoB, Mora Noret – Helena Olsson
Lelles Dalahästar – Jan Johansson
Cirkle K, Kristineberg – Nils Fernström

Rätt svar i tävlingen: TIMI YURO

Vinnare i medlemstävlingen 2020 11 06

Sussies Vägkrog – Roland Nordin
China House – Rolf Andersson
Wibe/Ostnor Rest. – Maj Lis Mårts
Vasagatan 32 – Maja
Centralgrillen – Jonna Rustas
Kök och Plock – Lisen Jönsson
Kaffestugan – Mattis Karlsson
Torino – Noa Strelin
Amore – Sture Hansback
Nils Olsson Hemslöjd – Ralf Kring
Akademibokhandeln – Happy Ållas
Guldsmedjan – Henry Dalgren
Noret Blomman – Lars Fältgård
Gumman Grön -Bengt Dalberg
ÖoB, Mora Noret – Gunnar Mörk
Lelles Dalahästar – Kent Hansson
Cirkle K, Kristineberg – Pelle Katt

Rätt svar i tävlingen: GRÖN

Vinnare i medlemstävlingen 2020 10 30

Sussies Vägkrog, Orsa – Birgitta Hjalmarsson
China House – Sigge Katt
Wibe/Ostnor Rest. – Ove Argårds
Vasagatan 32 – Linus Sandblom
Centralgrillen, Orsa – Birgitta Hansson
Kaffestugan – Britt-Marie Dahlgren
Torino – Arne Johansson
Amore, Orsa – Linn Salomonsson
Nils Olsson Hemslöjd – Ann-Sofie Frost
Akademibokhandeln – Fanny Nilsson
Guldsmedjan – Kristina Hinders
Noret Blomman – Lilian Nilsson
ÖoB, Mora Noret – Gun Holmén
Gumman Grön – Rolf Fältgårdh
Käk och Plock – Maja Katt
Lelles Dalahästar – Birgitta Hansjons
Cirkle K, Kristineberg – Stig Ernstsson

Rätt svar i tävlingen: CAJSA-STINA ÅKERSTRÖM

Vinnare i medlemstävlingen 2020 10 16

Sussies Vägkrog, Orsa – Tommy Blomkvist
Wibe/Ostnor Rest. – Noa Tigerstrand
Vasagatan 32 – Sixten Vogt
Centralgrillen, Orsa – Hans Falk
Kaffestugan – Christina Sålder
Torino – Albin Lundin-Österbäck
Amore, Orsa – Lukas Törnkvist
Nils Olsson Hemslöjd – Rolf Fältgård
Akademibokhandeln – Sture Hansback
Guldsmedjan – Lisen Jönsson
Noret Blomman – Eva Hamberg
ÖoB, Mora Noret – Ann-Sofie Frost
Gumman Grön – Anna-Lena Jacobs
Käk & Plock – Coccos
Lelles Dalahästar, Mora Noret – Gunnar Mörk
Cirkle K, Kristineberg – Linus Rustas

Rätt svar i tävlingen: ANN-KRISTIN